הסכמי העסקה לתקופה קצובה

הסכם העסקה לתקופה קצובה הוא הסכם העסקה מיוחד, בו נכתבת מראש תקופת העבודה ולא ניתן לקצר או להאריך אותה. כך, למשל ייכתב כי תקופת העבודה תחל ביום 1.1 ותסתיים ביום 30.6.

להסכם לתקופה קצובה יש משמעות מיוחדת: ככל שהמעסיק יפטר את העובד בתוך התקופה הקצובה, קיים סיכון משמעותי שהוא יחוייב לשלם לו את מלוא התקופה הקבוצה, בין אם מילא אותה ובין אם לאו.

לכן, בתי הדין לעבודה כי נטל ההוכחה שהסכם מסוים הוא הסכם לתקופה קצובה מונח על כתפי הטוען לכך.

במקרה שמדובר בהסכם לתקופה קצובה, אין צורך לקיים שימוע או לתת הודעה מוקדמת טרם סיומו, שעה שמועד הסיום ידוע מלכתחילה, ואין אפשרות לשנותו.

מומלץ מאוד שלא להתקשר עם עובדים בהסכמים לתקופה קצובה, אלא במקרים חריגים מאוד ולאחר קבלת ייעוץ משפטי.

כאשר מבקשים להתקשר עם עובד לתקופה קצרה, ניתן בהחלט לחתום על הסכם עבודה זמני או הסכם לצורך משימה ספציפית, שאינם הסכמים לתקופה קצובה. באופן זה, המעסיק יכול לשמור על גמישות, ויוכל לפטר את העובד במקרה של חוסר שביעות רצון.

האמור לעיל מהווה מידע כללי בלבד ואינו בגדר או מחליף ייעוץ משפטי ספציפי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

עדכון קורונה (08/2021): השתתפות המדינה במימון דמי בידוד לעובדים החייבים בבידוד בשל מגפת הקורונה

לאור שאלות רבות שהגיעו למשרדי בתקופה האחרונה, מצאתי לנכון להוציא עדכון זה הנוגע להשתתפות המדינה בדמי בידוד לעובדים החייבים בבידוד בשל מגפת הקורונה, בהתאם להוראות משרד הבריאות, המתחדשות ומתעדכנות מעת לעת.

קרא עוד >>
ייצוג בכירים בדיני עבודה
ייצוג בכירים בדיני עבודה

ייצוג בכירים על כתפיהם של מנהלים בכירים בחברות וארגונים מוטלת אחריות לא קטנה שקשורה למגוון רבדים של מקום העבודה ותחום העיסוק המקצועי. מנהלים בכירים חשופים לסודות המסחריים הכמוסים ביותר של

קרא עוד >>
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: