הסכמי עבודה

ניסוח הסכמי עבודה העומדים בדרישות חוקי המגן והפסיקה (והמהווים גם הודעה לעובד אותה קיימת חובה למסור תוך 30 ימים ממועד תחילת יחסי עבודה) מצד המעסיק, ומנגד מעבר על הסכמי עבודה מצד העובד וניהול משא ומתן על תנאי ההסכם.

עורך דין הסכמי עבודה

עורך דין הסכמי עבודה

כל מעסיק חייב למסור לעובד, תוך 30 ימים מתחילת יחסי העבודה ביניהם, הודעה לעובד על תנאי העבודה. ההודעה לעובד לא מהווה הסכם עבודה והיא מפרטת רק את התנאים הכלליים של ההעסקה, כגון היקף משרה, ימי עבודה, שכר, שם הממונה וכו'. מעסיקים רבים אינה מסתפקים במסירת ההודעה לעובד, המחויבת על פי דין, אלא מחתימים את העובד על הסכם עבודה מפורט, שכולל את זכויות וחובות הצדדים, ומגן בצורה טובה יותר הן על העובד והן על המעסיק. הסכם העבודה יכול להחליף את ההודעה לעובד המחויבת על פי החוק, רק אם הוא כולל את כלל הפרטים המצויים בהודעה לעובד.

לכן, מומלץ למעסיק לפנות אל עורך דין הסכמי עבודה, שיכין את ההסכם או יחווה את דעתו עליו ויאשר שההסכם תואם את הדין, שאין בו סעיפים שסותרים את חוקי העבודה וחושפים את המעסיק ושכל הפרטים שצריכים להיות בו מצויים בו.

גם לעובד מומלץ לפנות לעורך דין הסכמי עבודה, שיסייע לו להבין את ההסכם, לוודא שאכן כל הסעיפים מקובלים ותואמים להסכמים בעל פה שנעשו או לדברים שהובטחו..

מתי פונים אל עורך דין הסכמי עבודה?

עורך דין הסכמי עבודה יכול להיות איש מקצוע מתאים לפנות אליו בכמה וכמה סיטואציות – ראשית, כאשר אדם מקים עסק חדש והוא מעוניין ליצור הסכם עבודה עימו יעבוד מכאן ואילך. לעיתים יש צורך בהכנת מספר הסכמי עבודה בשל סוגי עובדים שונים במקום העבודה. גם מעסיק ותיק, שכבר מעסיק עובדים עשוי להזדקק לשירותי עורך דין הסכמי עבודה, כדי לבדוק האם ההסכמים עמם הוא עובד תקינים, האם הם ממלאים את דרישות הדין, האם הם מספקים לצורך ההגנה עליו והאם הם משקפים את תנאי העבודה האמיתיים של העובד. כמו כן, לעתים נוספים למקום העבודה עובדים חדשים, ויש צורך להתאים את ההסכמים הקיימים לתנאי העבודה שלהם.

החשיבות של התייחסות רצינית להסכם העבודה

כאשר מגיעים לבתי הדין לעבודה ויש מחלוקת על זכויות העובד, הסכמי העבודה מהווים ראיה לתנאים שסוכמו. עורך דין הסכמי עבודה יוכל לשקף לכל אחד מהצדדים את סיכוייהם בהליך המשפט לאור נוסחו של הסכם העבודה ויוכל להסביר להם את הסיכויים והסיכונים בפניה להליך משפטי.

עורך דין קובי חתן מציע מגוון שירותים משפטיים בקשת התחומים הרחבה של דיני העבודה ויעמוד לרשות כל לקוח או פונה בהקשבה מלאה, סודיות מוחלטת ויחס אישי.

מתי פונים אל עורך דין הסכמי עבודה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

דמי מחלה

דמי מחלה משולמים לעובד בגין מחלה בפועל. מכאן, שאין זכות לפידיון ימי מחלה שלא נוצלו בסיום יחסי העבודה. עובד צובר 1.5 ימי מחלה בגין כל חודש עבודה (18 ימי מחלה

קרא עוד >>
הסכמי עבודה
הסכמי עבודה

ניסוח הסכמי עבודה העומדים בדרישות חוקי המגן והפסיקה (והמהווים גם הודעה לעובד אותה קיימת חובה למסור תוך 30 ימים ממועד תחילת יחסי עבודה) מצד המעסיק, ומנגד מעבר על הסכמי עבודה

קרא עוד >>
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: