הרצאות שהועברו על ידי השבוע – 23.12.2021

השבוע ניתנה לי הזכות להעביר ארבע הרצאות בתחומים שונים של דיני העבודה.

שלוש הרצאות הועברו במסגרת כנס סוף השנה של חברת HRUS, העוסקת בתחום משאבי האנוש ומקיימת ימי עיון רבים בתחומים הנוגעים לדיני העבודה: עדכוני פסיקה בעניין גיוס עובדים; סיום יחסי עבודה – תניות סודיות, אי תחרות והגבלת עיסוק וכן כתבי ויתור והיעדר תביעות; תקופות מוגנות מפני פיטורים בראי חוק הגנת נשים והיתרי פיטורים.

הרצאה נוספת הועברה על ידי בהשתלמות עומק בדיני עבודה, במסגרת לימודי המדרשה של לשכת עורכי הדין, אשר עסקה באתגרים בשוק העבודה בעקבות מגפת הקורונה, עבודה מרחוק והסדרתה ופתרונות מעשיים.

שאלות המשתתפים בהרצאות והסוגיות שהועלו על ידם רק העמיקו את ההבנה עד כמה נושאים רבים בתחום יחסי העבודה אינם מוסדרים בחקיקה (על אף קיומם של חוקי המגן, שרובם אינם עדכניים ואינם רלוונטיים לימנו אנו ולאתגרים בפניהם עומדים הצדדים ליחסי העבודה), ועד כמה דרושה חשיבה מחודשת והסדרה של חקיקת העבודה בישראל.

הדברים מקבלים משנה תוקף בכל הנוגע לאתגרים הנוגעים למשבר הקורונה, וטוב יעשו הרשות המחוקקת והמבצעת אם ירימו את הכפפה, ולא יותירו מעסיקים ועובדים תחת ערפל ואת עבודת החקיקה לבתי הדין.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

מכתב פיטורים

כאשר עובד מפוטר מעבודתו יש למסור לו מכתב פיטורים. כידוע, פיטורי עובד כרוכים בעריכת שימוע ומתן זכות טיעון לעובד, טרם קבלת ההחלטה הסופית על פיטוריו. לפני קבלת ההחלטה יש לשקול את מלוא

קרא עוד >>
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: