ייצוג מעסיקים

דיני עבודה ייצוג מעסיקים

במסגרת יחסי העבודה עולות מצד מעסיקים שאלות רבות ביחס לאופן בו יש לנהוג בסיטואציה מסוימת. גם בקרב מעסיקים שיש להם ייעוץ משפטי פנימי בחברה, עדיין קיימות סוגיות מתחום דיני העבודה בהם הם נזקקים לסיוע. עורך דין לדיני עבודה שמתמחה בתחום של ייצוג מעסיקים הוא הפתרון במקרה כזה. עורך דין כזה יוכל להעניק למעסיק ליווי שוטף, ייעוץ במקרה הצורך ואף ייצוג בתביעות שהוגשו מצד עובדים, בין אם התביעה מבוססת ובין אם לאו. ייעוץ למעסיקים בזמן אמת יביא לכך שהמעסיק ינהג נכון, על פי הדין ועל פי פסיקות בתי הדין לעבודה, ועל ידי כך להפחתת החשיפה הכספית של המעסיק, גם במקרה בו תוגש נגדו תביעה מצד אחד מהעובדים.

החשיבות של ייצוג מעסיקים בצורה מקצועית

התחושה הקיימת בקרב מעסיקים רבים היא שבתי הדין לעבודה נוטים לצד העובד, ולא משנה עד כמה תביעתו של העובד מופרכת וחסרת בסיס, הם ייאלצו לשלם לו סכום מסוים, גם אם מדובר בערכי מטרד. לכן, מעסיקים רבים מעלים טענות נגד בתי הדין לעבודה, שלכאורה די לעובד להגיע אליהם על מנת שיקבל פיצוי כלשהו.

עורך דין המתמחה בתחום של ייצוג מעסיקים יוכל למנוע זאת. בדרך כלל מדובר בעורכי דין המופיעים רבות בבתי הדין לעבודה, מוכרים לשופטים ויכולים לייצג נאמנה את האינטרסים של המעסיק. לכן, עורך דין המנוסה בתחום של ייצוג מעסיקים יוכל להביא פעמים רבות למחיקת או דחיית תביעות, כבר בשלב מוקדם, באופן שיאפשר למעסיק לחסוך כסף רב. חשוב לזכור שלא כל עורך דין שמתעסק בדיני עבודה יודע  לייצג מעסיקים ולטעון בשמם את הטענות הנכונות ולכן חשוב מאד לבחור בקפידה ולוודא ניסיון רב ככל האפשר בתחום. עורך הדין צריך ללמוד לא מעט, להכיר את החברה המעסיקה, את ההיסטוריה בינה לבין העובד המדובר וכך לגבש את אופן הייצוג בצורה הטובה ביותר.

גם למעסיקים מגיע ייצוג הוגן והגון

פעמים רבות מוגשות לבתי הדין לעבודה תביעות מופרכות ממש מצד עובדים, מתוך ההבנה שדי בהגשת תביעה על מנת שתוצע לעובד פשרה כלשהי. מעסיקים רבים יעדיפו לשלם דמי מטרד בסך של כמה אלפי שקלים ולא לנהל הליך משפטי שלם. אלא, שפעמים רבות תפיסה זו מובילה לגל תביעות נגד המעסיק, שכן עובדים לומדים זה מזה. עורך דין בעל  ניסיון בתחום של ייצוג מעסיקים יידע לתת למעסיק את העצה הנכונה, באילו תיקים כדאי להגיע לפשרה ובאילו תיקים כדי להתעקש עד להוצאת האמת לאור.

עורך הדין קובי חתן מתמחה במגוון שירותים משפטיים ובכלל זה בייצוג מעסיקים במקרים של תביעות מצד עובדים או במתן ייעוץ שוטף וליווי למעסיקים. ניתן לקבל ייעוץ פרטני או ייצוג מלא.

עורך דין ייצוג מעסיקים

עורך דין ייצוג מעסיקים

בקרב עורכי הדין העוסקים בתחום דיני העבודה, יש עורכי דין המתמחים בייצוג עובדים, יש כאלה המתמחים בייצוג מעסיקים ויש כאלה המייצגים גם עובדים וגם מעסיקים בתיקים שונים.

למרבה הצער, מעסיקים רבים מנסים לחסוך את הפניה אל עורך דין ייצוג מעסיקים, וכאשר מתקבלת תביעה מעובד הם מעבירים אותה לטיפולו של עורך הדין שמטפל באופן שוטף בכל ענייני החברה או לעורך דין אחר שהוא חבר או קרוב משפחה, שלא מתמחה בהכרח בתחום דיני העבודה. זוהי טעות קשה!

ייצוג מעסיקים בבתי הדין לעבודה אינה מלאכה פשוטה, בפרט לאור הנטיה של בתי הדין לראות את העובד כגורם החלש ואת המעסיק ככיס עמוק.

לכן, עורך דין ייצוג מעסיקים יוכל לייצג בצורה נאמנה את האינטרסים של המעסיק, להבהיר לעורך הדין של העובד וגם לבית הדין לעבודה כי המעסיק לא יסכים להתפשר כאשר נהג כראוי ולדאוג שהצדק ייעשה.

איך בוחרים עורך דין ייצוג מעסיקים?

עורך דין ייצוג מעסיקים טוב הוא בראש ובראשונה עורך דין שתחום התמחותו העיקרי הוא דיני עבודה. עורך דין נדלן לדוגמה, שמטפל מפעם לפעם בתיק בתחום דיני העבודה, לא יוכל לתת מענה מקצועי ראוי כאשר מתעוררת סוגיה מורכבת או כאשר מוגשת תביעה לבית הדין לעבודה. לכן, כמו כל נושא משפטי אחר גם כאשר המעסיק צריך ייצוג עבור עצמו הוא צריך לבחון את הניסיון של עורך הדין ולבחור אותו על פי הניסיון הרב ביותר במקרים של תביעות דומות. הניסיון והידע הרב יבטיחו שהוא יוכל לייצג את המעסיק בצורה הטובה והנאמנה ביותר תוך כדי ירידה לפרטים והבנה לעומק של מה שאירע וגרם לעובד להגיש את התביעה.

החשיבות של ייצוג מותאם אישית למעסיקים

לאחר שבוחרים עורך דין ייצוג מעסיקים שהובן שיהיה הכי נכון ומתאים למשימה שעל הפרק חשוב להציג בפניו את כל מה שקשור לעובד המדובר ולמה שהוביל אותו להגיש את התביעה. כמו כן, יש לחשוף בפני עורך הדין את כל ההתנהלות לאורך כל הדרך, גם את זו השלילית, כדי שיוכל לתת ייעוץ מתאים. במידה ויש מסמכים שיכולים לחזק את עמדת המעסיק הרי שחשוב מאד להציג אותם על מנת שעורך הדין יידע איך לעשות בהם את השימוש הנכון ביותר. לאחר מכן יגבש עורך הדין את אסטרטגיית הייצוג הנכונה והמתאימה ביותר שתסייע למעסיק ויתכן שתוביל לפסיקת לטובתו או לדחיית התביעה של העובד.

עורך הדין קובי חתן בעל ניסיון רב בייצוג מעסיקים, ועדי עובדים ועובדים, כך שהוא בעל ראיה רחבה של שני צידי המתרס  ומומלץ לפנות אליו לקבלת ייעוץ אישי או לייצוג מלא.

איך בוחרים עורך דין ייצוג מעסיקים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: