עורך דין דיני עבודה עובדי מדינה

ייצוג עובדי מדינה

בישראל ישנם עובדים רבים המועסקים תחת המדינה. המדינה מעסיקה בשורותיה מאות אלפי עובדים והיא למעשה המעסיק הגדול ביותר במשק. מטבע הדברים, גם עובדים אלה זקוקים לא פעם לשירותיו של עורך דין דיני עבודה עובדי מדינה, שמכיר לעומק את אופן ההעסקה של עובדי מדינה, את מערכת הדינים החלה עליהם ויכול לסייע כאשר נושא זה או אחר מגיע לכדי הליכים, הן בתוך שירות המדינה והן בבתי הדין לעבודה ובבתי המשפט. עבודה בשירות הציבורי אינה דומה לעבודה במגזר הפרטי, וקיימת מערכת דינים שלמה, אותה יש להכיר, כאשר מייעצים ומייצגים עובדי מדינה. לכן, לא כל עורך דין שעובד בתחום דיני העבודה יידע לתת מענה גם בתחום של עבודה בשירות המדינה.

מתי צריך לפנות אל עורך דין דיני עבודה עובדי מדינה?

עובד מדינה שסבור כי נפגע באופן כלשהו בעבודה בשירות המדינה, אם באמצעות הפרת הסכם העבודה איתו, אם עקב כך שהופלה בדרך כלשהי בביצוע מינויים בשירות המדינה וכי לא קיבל תפקיד שאמור היה לקבל, אם נפתחו נגדו הליכים משמעתיים בשירות המדינה ועוד יכול להיעזר בשירותים המקצועיים של עורך דין דיני עבודה עובדי מדינה שיוכל לייעץ ולסייע בכל הנושאים שפורטו לעיל, וכן לייצג את העובד בפני הגורמים הרלוונטיים. עורך דין זה יכיר גם את מערכת הדינים הכללית של דיני העבודה, כפי שהיא נכונה וחלה על כל עובד בישראל, וכן את מערכת הדינים הייחודית החלה על עובדי המדינה. מדובר בידע מקצועי ייחודי שלא קיים אצל כל עורך דין דיני עבודה.

החשיבות של הכרות עם הדקויות של עובדי מדינה

עורכי דין העוסקים בדיני עבודה לא תמיד בקיאים בדינים הרלוונטיים לעובדי מדינה, הכוללים את תקנון שירות המדינה, חוקי שירות המדינה בנושא מינויים ומשמעת ועוד. כאשר עובד מדינה נתקל בבעיה בעבודה, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין דיני עבודה עובדי מדינה שמכיר ובקיא בדינים הרלוונטיים והמיוחדים לעובדי המדינה, יידע איך לסייע להם ויוכל לייצג אותם בפני הגורמים השונים בשירות המדינה ובהליכים השונים המתנהלים בפניהם, כמו גם בתביעות בבתי הדין לעבודה מול המדינה. בדרך זו לעובדים יהיה אל מי לפנות בכל עניין שמתעורר וקשור להעסקה שלהם והם לא יצטרכו להתמודד לבד מול המדינה על הקושי הרב ממילא בהתמודדות מולה.

עורך דין קובי חתן מתמחה בדיני עבודה, לרבות בייצוג עובדי מדינה,  ומזמין אתכם לפנות אליו בכל שאלה, בירור או ייעוץ משפטי פרטני שמתעורר אצלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

התעמרות בעבודה
התארגנות עובדים והסכמים קיבוציים

משרדנו מייעץ ומלווה מעסיקים וועדי עובדים בכל הקשור להתארגנות עובדים (הקמת ועד עובדים במקום העבודה). בעת ייצוג המעסיק, משרדנו מלווה את המעסיק בכל צעד הנוגע להתארגנות, מבהיר את המותר והאסור,

קרא עוד >>
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: